Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm
<p>Carl Victor lock i gjutjärn. Detta gjutjärnslock ger god matlagning, optimal värmefördelning och har en slitstark yta som håller hela livet. Den naturliga non-stick-effekten som utvecklas med tiden är utan någon kemisk beläggning och uppskattas därför av kockar över hela världen. Gjutjärnsprodukter från Carl Victor kan användas på alla typer av värmekällor inklusive öppna lågor. Gjutjärnslocket kan även användas i ugnen.</p>
<p>Carl Victor står för svenskt kunnande och design, producerat i ett toppmodernt gjuteri. Varje Carl Victor-produkt tillverkas för hand och bränns sedan in med vegetabilisk olja, vilket gör dem redo för omedelbar användning.</p>
<p>Locket kan användas på ett antal Carl Victor-produkter:</p>
<p>– Gjutjärnspanna C4000I</p>
<p>– Gjutjärnspanna C4000G</p>
<p>– Stekpanna i gjutjärn D25W</p>
<p>– Stekpanna i gjutjärn D25S</p>
<p>Läs nedan hur du sköter och bevarar din gjutjärnsdörr så att den håller i generationer.</p> Läs mer om Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm.
Passar för ej specificerat.
0.00/10 (0 röster)
Se topplistan med alla Lock till kokkärl.
Var köper jag Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm?
Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm finns att köpa hos Bagaren och Kocken.
Vad kostar Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm?
Hos Bagaren och Kocken kan du köpa Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm för 249 kr.
Vilket artikelnummer har Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm?
Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm har artikelnumret 56837. EAN-13: 7350013822070.
Vem passar Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm för?
Målgrupp är ännu inte specificerad för Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm.
Vilket betyg har Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm?
Carl victor Gjutjärnslock, 24 cm är ny på sidan och har ännu inte fått några röster.